Інструкції
Інструкції українською мовою щодо користування системою журналів доступні за посиланнями:
Правила оформлення рукопсів для подачі
- Рукопис, який подається, не був раніше опублікований, не перебуває на розгляді в іншому журналі (або пояснення повинно бути надано в коментарях до редактора).
Стаття, яка подається, є:
- Оригінальне дослідження;
- Огляд літератури;
- Клінічний випадок;
- Організація охорони здоров’я;
- Медична освіта;
- Дискусії, історії медицини.
- Файл рукопису в Microsoft Word або RTF.
- По можливості, URL-адреси посилань повинні бути представлені.
- ТИТУЛЬНА СТОРІНКА формується як ОКРЕМИЙ ФАЙЛ і містить:
- Назву рукопису.
- Повне ім’я (НЕ ІНІЦІАЛИ) і прізвище авторів, їхні найвищі академічні звання, заклад, у якому працюють на даний момент.
- Внесок кожного автора.
- Подяка авторів усім, хто був задіяний у ході підготовки рукопису (за бажанням).
- Подяка авторів за фінансову підтримку, гранти і т.д. (якщо є).
- Вказання ймовірних конфліктів інтересів, якщо такі є.
- Ім’я та прізвище, контактний номер телефону і електронну адресу автора-кореспондента.
Якщо рукопис планується публікувати не тільки англійською, а й українською/російською, то необхідно надати інформацію пунктів a-e й цими мовами.
Якщо автори мають бажання опублікувати рукопис тільки англійською мовою, це потрібно вказати. Однак, це не звільняє авторів від надання повного тексту англійською (обов’язково!) та українською (чи російською) мовами.
- Основний файл тексту рукопису не повинен містити жодної інформації про авторів та їхні установи з метою попередження ідентифікації авторами і рецензентами один одного.
Інформація про авторів повинна бути також видалена з властивостей файлу. Дотримання цього пункту є обов’язковим для забезпечення процесу подвійного сліпого рецензування.
- Форматування тексту рукопису: 1,5 міжрядковий інтервал; шрифт Times New Roman 14pt; поля: верхнє - 20 мм, нижнє - 25 мм, ліве - 30 мм, праве - 10 мм; курсив можна використовувати, підкреслення - ні (за винятком URL-адрес); всі ілюстрації, малюнки та таблиці повинні бути розміщені в тексті у відповідних місцях, а не в кінці.
- Всі ілюстрації, малюнки повинні мати високу роздільну здатність (300 точок на дюйм). Малюнки повинні бути пронумеровані в порядку їх першого згадування в тексті (тобто рис. 1, рис. 2 і ін.). Підписи повинні бути розміщені під їхніми рисунками. Рисунки повинні також бути завантажені окремими файлами.
- Таблиці повинні бути пронумеровані і наводяться в тексті послідовно арабськими цифрами (тобто Таблиця 1, Таблиця 2 і т.д.). заголовки таблиць (не більше 15 слів) повинні бути включені над таблицями, і легенди повинні бути включені під таблицями. Таблиці не повинні бути вбудовані як рисунки чи файли електронних таблиць. Вони повинні бути створені за допомогою Вашого текстового процесора (програми обробки текстів).
-
Резюме (Abstract) розміщується окремо від статті, тому вони повинні бути інформативними, і, водночас, розкривати суть роботи без основного тексту статті. Об’єм резюме - до 250 слів.
Резюме оригінальних наукових статей повинні бути структурованими і відображати мету, матеріали і методи (коротко), результати, висновки.
- Ключові слова: максимум – 5 (символ «крапки з комою» як роздільник).
- Структура статті оригінального дослідження:
- Постановка завдання та аналіз останніх досліджень
- Мета
- Матеріали та методи. Цей розділ повинен включати:
- проектування і постановка дослідження;
- характеристика, опис матеріалів;
- чіткий опис всіх процесів, заходів і порівнянь;
- тип статистичного аналізу, який використовується, в тому числі для розрахунку потужності в разі потреби.
- Результати (у випадку необхідності можна поєднати з розділом обговорення) повинні включати в себе результати дослідження в тому числі, в разі необхідності, результати статистичного аналізу, які повинні бути включені або в текст, або представлені в таблицях чи рисунках.
- Обговорення - слід провести аналіз отриманих результатів у контексті існуючих досліджень. Обговорення – розділ, у якому здійснюється порівняння отриманих даних з уже існуючими результатами та аналізуються можливі причини і наслідки, тому даний розділ рукопису супроводжується частим, активним цитуванням, тому посилання на 5-7 авторів – це не «Обговорення». Даний розділ за об’ємом займає 40-50% рукопису. Якщо ж «обговорення» 1-1,5 сторінки – це не аналіз результатів, а нотатки, що не припустимо для наукової публікації.
- Перспективи подальших досліджень.
- Висновки. У цьому розділі слід чітко вказати основні висновки і дати пояснення важливості і актуальності дослідження.
Стаття з описом клінічного випадку повинна включати в себе резюме з ключовими словами, фон, клінічний випадок, висновки і список літератури.
Стаття, у якій висвітлюються питання організації охорони здоров'я чи медичної освіти, можуть мати структуру статті оригінального дослідження чи огляду літератури.
- Список літератури. Використовуйте тільки стиль цитування Vancouver. Його шаблон доступний в таких програмах як Mendeley (http://www.mendeley.com/), EndNote (http://www.endnote.com/support/enstyles.asp) і Reference Manager (http://refman.com/downloads/styles). Приклад: Barnett AH. Origin of the microangiopathic changes in diabetes. 1993;(2):218-222. doi:10.1038/eye.1993.52.
- Автор, який здійснює подання рукопису, ПОГОДЖУЄТЬСЯ у «Коментарях до редактора» (на першому етапі подачі рукопису) вказати 2-х (!) рецензентів із зазначенням їхніх імені, прізвища, афіліації та електронної пошти. Дотримання цього пункту є обов’язковим для забезпечення процесу подвійного сліпого рецензування.